Kurs wózki widłowe bydgoszcz
biuro@uprawnienia.com
tel. 608044008 - Bydgoszcz 52 322 92 58

Szukaj:

Podesty

Kurs na podnośniki.

 

Przy pracach budowlanych czy montażowych odbywających się na znacznych wysokościach, niezwykle istotne staje się delegowanie do nich jedynie tych pracowników, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do tego rodzaju działań. Część prac tego typu wymaga bowiem użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak chociażby podnośniki.

 

Podnośniki należą do grupy urządzeń zwanych podestami ruchomymi. Do ich obsługi niezbędne są specjalne umiejętności, których nauczyć się można uczęszczając na organizowany przez nasz ośrodek kurs. Podnośniki będą obsługiwane w sposób w pełni bezpieczny tylko przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

 

W ramach naszego kursu słuchacze mogą przygotować się do państwowego egzaminu, którego pozytywne zdanie gwarantuje uzyskanie uprawnień nadawanych przez  Urząd Dozoru Technicznego.

 

Czego dokładnie uczy się uczestnik kursu na podnośniki?

 

W ramach proponowanego kursu, uczestnik poznaje między innymi:

–        dokładną budowę urządzeń takich jak podesty ruchome,

–        działania gwarantujące bezpieczną, zaawansowaną obsługę podnośników,

–        niezbędne przepisy dozoru technicznego,

–        najważniejsze przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Jakiego rodzaju uprawnienia można zdobyć po kursie na podnośniki?

 

Istnieją dwie kategorie uprawnień przyznawanych po kursie na podnośniki. Każda z nich obejmuje umiejętności niezbędne do obsługi różnego rodzaju podestów ruchomych.

 

–        Kategoria II P: do tej kategorii należą podesty ruchome wiszące, podesty ruchome masztowe oraz podesty ruchome stacjonarne

–        Kategoria I P: ta kategoria dotyczy podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych (czyli podnośników nożycowych), podestów ruchomych przewoźnych (czyli tak zwanych „pająków”, które podczepia się pod samochód) oraz podestów ruchomych samojezdnych (czyli podnośników koszowych).

 

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie na podnośniki?

 

Umiejętność obsługi podestów ruchomych może okazać się niezwykle cenna. Prace wysokościowe odbywają się bowiem nie tylko w branży budowlanej, ale również różnorodnych gałęziach przemysłu.

 

Kwalifikacje jakie daje kurs na podnośniki do kolejny krok do lepszego rozwoju siebie jako pracownika atrakcyjnego dla pracodawców. Gwarantuje on równie cenne kwalifikacje jak kurs elektryczny, kurs na wózki widłowekurs HDS, kurs spawacza (i inne kursy spawalnicze), czy egzaminy nadające uprawnienia SEP (kurs SEP).

 

ODEKA Szkolenia Zawodowe, kurs wózki widłowe, kurs elektryka ul. Toruńska 288, 85-880 Bydgoszcz
tel. 608044008, e-mail: biuro@uprawnienia.com