Kurs wózki widłowe bydgoszcz
biuro@uprawnienia.com
tel. 608044008 - Bydgoszcz 52 322 92 58

Szukaj:

Suwnice

Kurs na suwnice.

 

Według informacji udostępnianych przez Urząd Dozoru Technicznego, urządzeniami technicznymi, których obsługa wymaga posiadania niezbędnych kwalifikacji, są między innymi suwnice. Kurs oferowany przez nasz ośrodek szkoleniowy gwarantuje przekazanie wiedzy niezbędnej do prawidłowej obsługi urządzeń transportu bliskiego, w tym właśnie suwnic, jak również wciągników, wciągarek czy żurawików warsztatowych.

 

Po zakończeniu kursu, osoba w nim uczestnicząca może przystąpić do państwowego egzaminu. Po jego pozytywnym zdaniu, otrzyma uprawnienia operatora suwnic.

 

Kurs suwnice – czego można się na nim nauczyć?

 

Podczas opisywanego kursu, słuchacze poznają najważniejsze informacje na temat:

–        budowy suwnicy,

–        prawidłowej obsługi suwnic,

–        aktualnie obowiązujących przepisów dozoru technicznego,

–        aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Rodzaje uprawnień związanych z prawidłowa obsługą suwnic

 

Istnieje wiele rodzajów suwnic, dlatego też wyróżnić można konkretne typy uprawnień do ich obsługi. Dzielą się one na dwie kategorie.

 

•  Kategoria II S. Zdobycie uprawnień w tej kategorii pozwala na sterowanie suwnic z poziomu roboczego, również w trybie bezprzewodowym.

•  Kategoria I S. Dzięki uprawnieniom z tej kategorii, można obsługiwać suwnice (hakowe oraz specjalne) sterowane z kabiny.

 

Czy każdy może przystąpić do kursu na obsługę suwnic?

 

Aby móc przystąpić do oferowanego przez nas kursu, należy ukończyć osiemnasty rok życia oraz posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie. Niezbędne jest również zaświadczenie lekarskie wykluczające przeciwwskazania do obsługi urządzeń transportu bliskiego.

 

Jakiego rodzaju inne kursy są polecane osobom pragnącym zwiększyć swoje kwalifikacje?

 

Umiejętności zdobyte na specjalistycznych kursach, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, zwiększają wartość kandydata na niełatwym przecież rynku pracy. Dlatego oprócz kursu na obsługę suwnic, warto również zainteresować innymi szkoleniami, takimi jak chociażby: kurs HDS (czyli na operatora żurawia przenośnego), kurs na wózki widłowe, kurs elektryczny, kurs dający uprawnienia SEP (kurs SEP, kurs SEP 1kV), kursy spawalnicze czy kurs podnośniki.

ODEKA Szkolenia Zawodowe, kurs wózki widłowe, kurs elektryka ul. Toruńska 288, 85-880 Bydgoszcz
tel. 608044008, e-mail: biuro@uprawnienia.com